Almaniya və Fransadan darmadağın, Türkiyə uduzdu - Gecənin nəticələri

Almaniya və Fransadan darmadağın, Türkiyə uduzdu -
İyun 12, 2019
Oxunma sayı: 201

AVRO-2020-nin seçmə qrup mərhələsində IV tur başa çatıb.

"Yeni Sabah" xəbər verir ki, son gündə 5 qrupda 13 oyun keçirilib.

E qrupunda yer alan Azərbaycan millisi Slovakiyaya uduzub - 1:5. 3 gün əvvəl yığmamızı Bakıda məğlub edən qrupun lideri Macarıstan bu dəfə doğma azarkeşləri önündə Uelsi xalsız qoyub.

Qruplarda ilk 3 turu itkisiz başa vuran komandalardan Türkiyə və Şimali İrlandiya səfərdə, Belçika ilə İtaliya isə öz meydanında çıxış ediblər. Türkiyə uduzubsa, digərləri qalibiyyət seriyasını davam etdirib. 

C qrupu

Belarus - Şimali İrlandiya - 0:1

Makneyr, 86

Almaniya - Estoniya - 8:0

Roys, 10, 37, Qnabri, 17, 62, Qoretska, 20, İlkay, 25 (pen.), Verner, 79, Sane, 88

1.

Şimali İrlandiya

4

4

0

0

7:2

12

2.

Almaniya

3

3

0

0

13:2

9

3.

Hollandiya

2

1

0

1

6:3

3

4.

Belarus

4

0

0

4

1:9

0

5.

Estonya

3

0

0

3

1:12

0

E qrupu

Azərbaycan - Slovakiya - 1:5

Ramil Şeydayev, 29 - Lobotka, 8, Kuçka, 27, Hamşik, 30, 57, Hançko, 85

Macarıstan - Uels - 1:0

Patkay, 81

1.

Macarıstan

4

3

0

1

6:4

9

2.

Slovakiya

3

2

0

1

7:2

6

3.

Xorvatiya

3

2

0

1

5:4

6

4.

Uels

3

1

0

2

2:3

3

5.

Azərbaycan

3

0

0

3

3:10

0

H qrupu

Albaniya - Moldova - 2:0

Çikalleşi, 65, Ramadani, 90+3

Andorra - Fransa - 0:4

Mbappe, 11, Ben Yedder, 30, Tauvin, 45+1, Zuma, 60

İslandiya - Türkiyə - 2:1

Siqurdsson, 21, 32 - Dorukhan, 40

1.

Fransa

4

3

0

1

12:3

9

2.

Türkiyə

4

3

0

1

9:2

9

3.

İslandiya

4

3

0

1

5:5

9

4.

Albaniya

3

1

0

2

3:3

3

5.

Moldova

3

1

0

2

2:8

3

6.

Andorra

4

0

0

4

0:10

0

I qrupu

Qazaxıstan - San Marino - 4:0

Kuat, 45+1, Fedin, 62, Suyumbayev, 66, İslamxan, 79

Belçika - Şotlandiya - 3:0

Lukaku, 45+1, 57, De Brün, 90+2

Rusiya - Kipr - 1:0

İonov, 38

1.

Belçika

4

4

0

0

11:1

12

2.

Rusiya

4

3

0

1

15:3

9

3.

Qazaxıstan

4

2

0

2

7:7

6

4.

Şotlandiya

4

2

0

2

4:7

6

5.

Kipr

4

1

0

3

6:5

3

6.

San Marino

4

0

0

4

0:20

0

J qrupu

Yunanıstan - Ermənistan - 2:3

Zeka, 54, Fortunis, 87 - Karapetyan, 8, Qazaryan, 33, Barseqyan, 74

İtaliya - Bosniya və Herseqovina - 2:1

İnsinye, 49, Veratti, 86 - Ceko, 33

Lixtenşteyn - Finlandiya - 0:2

Pukki, 37, Kalman, 57

1.

İtaliya

4

4

0

0

13:1

12

2.

Finlandiya

4

3

0

1

6:2

9

3.

Ermənistan

4

2

0

2

7:6

6

4.

Yunanıstan

4

1

1

2

6:8

4

5.

Bosniya və Herseqovina

4

1

1

2

5:7

4

6.

Lixtenşteyn

4

0

0

4

0:13

0